KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 16416069
nr 1641 6069
Curt Burström
(1920-1964), Sverige
Etsning, "Ateljéutsikt". Signerad, numrerad 61/310. Bildmått: 29x17 cm, yttermått inklusive ram: 47x32 cm
Curt Burström, svensk tecknare och grafiker född 1920, död 1964 .
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 9 september 2024
kl 18:07:13
7/9 21:11:02
7/9 21:11:18
Curt Burström
Läs mer om Curt Burström